Wilki – Niebieska Trasa

KIEDY18.01.2020
GDZIEGóralska 5, Wrocław
BILETYBilety od 100 zł
Wilki

Zespół Wilki wraca do korzeni! Zapraszamy na Niebieską Trasę, na której usłyszymy wszystkie utwory z pierwszej, debiutanckiej płyty zespołu!

Już w styczniu we wrocławskim A2 – Centrum Koncertowe czeka na was piękna i sentymentalna podróż do początku lat 90-tych. Zespół postanowił przypomnieć swoim słuchaczom nagrania z kultowej płyty „Wilki”, która odcisnęła trwałe piętno na polskiej muzyce rockowej i okazała się bestsellerem, sprzedając ponad 220 tysięcy egzemplarzy. Grupa podczas wrocławskiego koncertu zagra wszystkie utwory z pierwszej płyty, w tym takie perełki jak „Son of The Blue Sky”, „Aborygen”, „Beniamin” czy „Eli Lama Sabachtani”. W drugiej części koncertu usłyszymy również kilka najważniejszych utworów z późniejszych etapów działalności zespołu. Dołącz do Niebieskiej Trasy i weź udział w muzycznej uczcie zaprawionej najpiękniejszymi balladami polskiego rocka. Do zobaczenia na szlaku!

Był rok 1992 i wszyscy w Polsce śpiewali piosenki z debiutanckiej płyty WILKI: „Son of The Blue Sky”, „Aborygen” lub „Eli Lama Sabachtani”. Album natychmiast okazał się bestsellerem i osiągnął status Platinum, a wideoclip „Son Of The Blue Sky” jako jeden z pierwszych polskich utworów znalazł się na antenie światowego MTV, był również najczęściej wybieranym przebojem roku przez różne rozgłośnie radiowe i czasopisma muzyczne. Odnosząc ogromny sukces, zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała prawie trzy lata bez przerwy. Tak intensywny rockandrollowy tryb życia i zmęczenie spowodowane ostrym tempem, jakie narzucili sobie muzycy, wpłynęło na decyzję o zawieszeniu działalności zespołu, która trwała kilka lat.

W 2002 roku zespół powrócił z nowym albumem „4”, sprzedanym w 100 000 egzemplarzy i osiągnął kolejny sukces. Piosenki takie jak „Baska” czy „Urke” zdobyły szczyty list przebojów. Kolejne dwa albumy studyjne wydane przez zespół osiągnęły status Gold i obfitowały w liczne hity, jak „Bohema”, „Love Story”, „Słońce pokonał cień”, „Here I am”,czy „Na zawsze i na wieczność”. W 2009 roku zespół został zaproszony do wzięcia udziału w występie MTV Unplugged, kultowej serii koncertów znanych na całym świecie. Było to wydarzenie kameralne i bardzo nastrojowe, odbyło się w gronie najwierniejszych fanów i przyjaciół. Koncert został przekształcony w album na żywo, skutkiem czego zespół zdobył kolejną złotą płytę.

W 2016 WILKI wydały swój ósmy album – „Przez dziewczyny”, promowany przez piosenkę o tym samym tytule. To najbardziej wesoły i rock’n’rollowy album w ich dyskografii. Pod względem klimatu album zbliża się do największych przebojów z płyty „4”. Niezaprzeczalny wpływ na twórczość albumu miało dołączenie do grupy nowego członka: syna frontmana, Beniamina Gawlińskiego, który gra na gitarze akustycznej oraz klawiszach.

W 2017 roku WILKI świętowały 25-lecie wydania swojego debiutanckiego albumu, a 11 maja, dokładnie 26 lat po debiucie, ukazał się podwójny album „26/26”. Zawiera 25 największych przebojów i jedną nową piosenkę „Na krawędzi życia”, która promowała album.

W ubiegłym roku zespół udał się w akustyczną trasę po największych miastach w Polsce, której towarzyszyła Symfonia Gdańskiej Orkiestry. Występami w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Szczecinie WILKI zabrały swoich fanów w atmosferyczną podróż, która zawsze kończyła się żwawymi bisami i owacjami na stojąco. W maju stado wilków powitało nowego basistę, Emanuela Gawlińskiego.

WILKI – NIEBIESKA TRASA 2020:

11.01.2020 – Wilki – Niebieska Trasa – ToruńOD NOWA
12.01.2020 – Wilki – Niebieska Trasa – GdańskStary Maneż
17.01.2020 – Wilki – Niebieska Trasa – KrakówKlub Studio
18.01.2020 – Wilki – Niebieska Trasa – WrocławA2 – Centrum Koncertowe
24.01.2020 – Wilki – Niebieska Trasa – PoznańKlub Muzyczny B17
25.01.2020 – Wilki – Niebieska Trasa – WarszawaProgresja

Wilki – Niebieska Trasa – Wrocław
A2 – Centrum Koncertowe, 18.01.2020 r.
Otwarcie drzwi – 19:00
Początek koncertu – 20:00

Bilety

online na :
➡ Interticket.pl www.interticket.pl/program/wilki-niebieska-trasa-wroclaw-5489
➡ Eventim www.eventim.pl/WILKI_Wroclaw
➡ Going https://going.pl/wilki-niebieska-trasa-wroclaw
➡ Biletomat www.biletomat.pl/pop-rock/wilki-niebieska-trasa-wroclaw-8665
➡ eBilet www.ebilet.pl/muzyka/rock/wilki/

w punktach stacjonarnych :
➡ salony EMPIK
➡ sklepy MEDIA MARKT
➡ Travel Studio – Powstańców Śląskich 145, Wrocław

Organizator:
Agencja Perspektywy

Partnerzy:
Tuwroclaw.com
Gazeta Wrocławska
Radio Złote Przeboje

www.agencjaperspektywy.pl

Kontakt: [email protected]

Zbliżające się wydarzenia