Vltima Ratio Fest – Paradise Lost + goście

KIEDY10.10.2023
GDZIEGóralska 5, Wrocław
Vltima Ratio Fest – Paradise Lost Primordial + Omnium Gatherum + Harakiri For The Sky

🇵🇱 Tytani gotyckiego metalu nie tracą werwy – potwierdziły to polskie koncerty grupy w ostatnim półroczu, promujące trzyletni już album „Obsidian”. U ich boku na scenie pojawi się Primordial – który z mieszanki black metalu, muzyki celtyckiej i folku uczynił podbudowę pod niepowtarzalny styl, w roli supportu wystąpią: post-black metalowi muzycy z Harakiri for the Sky oraz przedstawiciele melancholijnej odmiany death metalu – Omnium Gatherum.
🇬🇧 Paradise Lost will perform in Poland at Vltima Ratio Fest 2023 with Primordial, Harakiri For The Sky and Omnium Gatherum.

𝗣𝗔𝗥𝗔𝗗𝗜𝗦𝗘 𝗟𝗢𝗦𝗧 🇬🇧 doom metal:
Powstały w 1988 roku w angielskim Halifax zespół Paradise Lost jest jednym z pionierów ciężkiego, mrocznego grania na Wyspach. To także jeden z najbardziej znanych i lubianych zespołów w Polsce, którą od czasu swojego powstania odwiedzał wielokrotnie.
We wrześniu 2021 roku Brytyjczycy z Paradise Lost po raz kolejny zawitali do Polski i po raz kolejny przekonali się, że polscy fani ich uwielbiają.
Nick Holmes i Greg Mackintosh, czyli główne siły twórcze kapeli, poprowadzili jej muzykę przez gęsty doom i death, by w latach 90. wkroczyć na obszar melodii i czystych wokali, a nawet zaliczyć romans z elektroniką. W XXI wieku Paradise Lost spojrzał łaskawszym okiem na swoją przeszłość, którą zmieszał z bardziej melodyjnym graniem.
https://www.facebook.com/paradiselostofficial/
https://www.youtube.com/watch?v=VGMo9RV5Ye0
https://www.instagram.com/officialparadiselost/

Zbliżające się wydarzenia