Overkill + Destruction, FaJ, Meshiaak

KIEDY12.03.2019
GDZIEGóralska 5, Wrocław
Overkill + Destruction, FaJ, Meshiaak

Knock Out Productions oraz Klub B90 zapraszają na dwa koncerty Overkill w Polsce!

Overkill przyjedzie do naszego kraju w doskonałym towarzystwie Destruction, Flotsam And Jetsam oraz Meshiaak. Na dwa wieczory pełne thrash metalowego szaleństwa zapraszamy 12 marca do wrocławskiego A2 oraz dzień później 13 marca do gdańskiego Klubu B90.

Przedsprzedaż biletów na koncert startuje w najbliższy poniedziałek 23 lipca. Druki kolekcjonerskie będzie można zakupić na: https://sklep.knockoutprod.net (koncert we Wrocławiu) oraz https://tickets.soundrive.pl (koncert w Gdańsku).

✅ OVERKILL (USA) thrash metal:

Niezniszczalna załoga przesympatycznego Bobby’ego „Blitza” Ellswortha i Carlosa „DD” Verniego zdaje się przeczyć prawom biologii. Choć istnieje już blisko cztery dekady, od wielu lat trzyma wspaniały poziom na albumach i koncertach, będąc jednymi z najwspanialszych ambasadorów thrash metalu. Wydany niedawno materiał live „Live in Overhausen”, zarejestrowany w niemieckim Oberhausen, tylko to potwierdza.

Overkill ma od lat wypracowany schemat działania, który realizuje perfekcyjnie. Album studyjny (ostatni to znakomity „Grinding Wheel” z 2017 roku), a potem 1,5 roku do dwóch lat w trasie koncertowej, następnie krótka przerwa i znowu do studia. Wydawać by się mogło, że taki mechanizm może znudzić, ale na pewno nie Amerykanów. Na płytach zamieszczają świetne piosenki, a na żywo dają z siebie wszystko.

Blitz w wolnych od muzyki chwilach prowadzi z żoną sklep z ekskluzywnymi czekoladami, DD ma studio nagraniowe, z którego Overkill od lat korzysta. Do kolejnej wizyty w Polsce Overkill z pewnością przygotuje kolejną porcję muzycznych thrashowych smakowitości, które w koncertowej setliście zmiesza ze swoimi najsłynniejszymi kawałkami. Na bębnach zagra je Jason Bittner, znakomity amerykański bębniarz, który w 2017 roku opuścił Flotsam And Jetsam, aby współpracować z Overkill, który pożegnał się z Ronem Lipnickim.

Sprawdź, jeśli lubisz: Exodus, Anthrax, Megadeth, Nuclear Assault, Metallica…

http://wreckingcrew.com
https://www.facebook.com/OverkillWreckingCrew

✅ DESTRUCTION (Niemcy) thrash metal:

Kolejna legenda thrash metalu w zestawie. Obok Kreator i Sodom pochodzący z Badenii -Wirtembergii zespół Destruction jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku w Europie. Nie można być fanem thrash metalu i nie znać tej nazwy.

Destruction z paroletnią przerwą funkcjonuje od 1982 roku aż do dziś. Liderem, wokalistą i basistą kapeli jest Marcel „Schmier” Schirmer, któremu sekunduje gitarzysta Mike Sifringer. Obaj pamiętają początki kapeli, obaj nagrali tak wielkopomne płyty, jak „Sentence Of Death”, „Infernal Overkill”, „Eternal Devastation” oraz kultowe numery – „Curse The Gods”, „Bestial Invasion”, „Life Without Sense”, „Black Mass” i wiele innych.

Przez osiem lat Schmiera i Mike’a wspierał na perkusji nasz rodak, Wawrzyniec „Vaaver” Dramowicz. Obecnie gra z nimi znany, chociażby z Annihilator i Primal Fear Randy Black. Ostatnią regularną pozycją w dorobku Destruction jest wydany w 2016 roku album „Under Attack”. Rok później ukazał się zbiór ponownie nagranych (jeszcze z Vaaverem) klasycznych numerów kapeli pod nazwą „Thrash Anthems II” wzbogaconych o przeróbkę klasyka Dead Kennedys „Holiday In Cambodia”.

Sprawdź, jeśli lubisz: Kreator, Sodom, Tankard, Deathrow, Slayer, Exhumer, Protector…

http://www.destruction.de
https://www.facebook.com/destruction

✅ FLOTSAM AND JETSAM (USA) thrash metal:

Niewiele młodsza stażem od Overkill i Destruction jest amerykańska grupa Flotsam And Jetsam. Działa pod tą nazwą od 1984 roku, a powstała w gorącym Phoenix w Arizonie. Choć nie osiągnęła wielkich sukcesów komercyjnych, na jej koncie znajduje się parę znakomitych albumów, które dziś są już uznawane za thrashową klasykę. Chodzi oczywiście o debiutancki materiał „Doomsday For The Deceiver” (1986) i pracował nad kolejnym, „No Place For Disgrace” (1988), z kapitalnym coverem „Saturday’s Night Allright For Fighting” Eltona Johna.

Właśnie we Flotsam And Jetsam muzyczną karierę zaczynał Jason Newsted i tego zespołu odszedł w 1986 roku po tragicznej śmierci Cliffa Burtona do Metalliki. Po jego odejściu kapeli wiodło się różnie, nie zawsze najlepiej. Przede wszystkim pod względem jakości płyt. Zwyżka formy nastąpiła dopiero w drugiej połowie XXI wieku dzięki albumom „The Cold” i „Ugly Noise” oraz wydanym wiosną 2016 roku „Flotsam & Jetsam”. Ten materiał FAJ, w którego składzie jest wciąż trzech muzyków z początków kapeli, wokalista Erik „A.K.” Knutson, gitarzysta Michael Gilbert oraz basista Michael Spencer, promował także w Polsce.

Teraz Amerykanie powracają do Polski w nieco zmienionym składzie. Do Overkill odszedł z Flotsamów znakomity bębniarz Jason Bittner (znamy go także z Shadow’s Fall), a na jego miejsce przyszedł Ken Mary. Perkusista z wybitnym CV, w którym jest, chociażby słynny mieszkaniec Phoenix, Alice Cooper. Skład uzupełnia gitarzysta Steve Conley.

Sprawdź, jeśli lubisz: Sacred Reich, Metal Chruch, Death Angel, Heathen, Agent Steel…

http://www.flotsam-and-jetsam.com
https://www.facebook.com/flotsamandjetsam.official

✅ MESHIAAK (Australia) progmetal, thrash metal:

Młodzieżą w tym zacnym zestawie będących w doskonałej formie weteranów, jest pochodząca z australijskiego Melbourne i założona w 2014 roku formacja Meshiaak. Tworzą ją Dean Wells (gitara, wokal), Danny Camilleri (gitara, wokal) i Nick Walker (gitara basowa). Na ich koncie jest na razie jeden album, ale za to jaki! „Alliance Of Thieves” z 2016 roku, wydany przez wytwórnię Mascot, to świetny pomost rzucony pomiędzy metalem progresywnym a soczystym i szybkim technicznym thrash metalem, w którym odbijają się echa najlepszych dokonań Testament, Exodus i Machine Head.

Sprawdź, jeśli lubisz: Trivium, Machine Head, Testament, Fates Warning, Exodus…

http://www.meshiaak.com
https://www.facebook.com/meshiaak

Zagrają:
OVERKILL (USA) thrash metal
+
Destruction (Niemcy) thrash metal
Flotsam And Jetsam (USA) thrash metal
Meshiaak (Australia) progmetal, thrash metal

Kiedy: 12 marca (wtorek) 2019
Gdzie: Wrocław @ A2, ul. Góralska 5
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
Wrocław: https://sklep.knockoutprod.net
oraz:
Eventim

Gdańsk: https://tickets.soundrive.pl

Zapraszają
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod
B90
http://www.b90.pl
https://www.facebook.com/B90klub

Zbliżające się wydarzenia