Centrum koncertowe A2

Łydka Grubasa XX-Lecie we Wrocławiu

KIEDY25.03.2022
GDZIEGóralska 5, Wrocław
Łydka Grubasa , Lej Mi Pół, Transgresja, Hook

Łydka Grubasa, Lej Mi Pół, Transgresja i Hook we Wrocławiu, czyli mini-festiwal Łydstock w klubie A2!

Już w najbliższy piątek (25 marca) we wrocławskim klubie A2 fanów ostrego rocka czeka istna muzyczna uczta. Zespół Łydka Grubasa skrzyknął bowiem czołówkę polskiej sceny niezależnej: na koncercie pod żartobliwym szyldem „Łydstock” poza gospodarzami wystąpią także Transgresja, Lej Mi Pół oraz HOOK. 

„Łydstockowa” czołówka znana jest z zaangażowanej, bezkompromisowej i całkowicie niezależnej działalności. Tych, którzy pojawią się na koncercie, czeka spotkanie z mocno zróżnicowanymi klimatami muzycznymi, splecionymi pewnym wspólnym mianownikiem. „Znamy się doskonale z tras koncertowych” – mówi nam Bartosz „Hipis” Krusznicki, wokalista Łydki. „Nadajemy na wspólnych falach, chociaż gramy różne klimaty. Ale dzięki temu koncert będzie smakowicie zróżnicowany. Będzie śmiech, będzie moc, będzie melancholia. Naszym zdaniem line-up mógłby stanowić kręgosłup całkiem niezłego festiwalu na dużą skalę, bo wszystkie kapele to sztos. Nie będzie nawet 5 minut na nudę!” 

Okazji do świętowania nie brakuje. Łydka gra trasę z okazji XX-lecia istnienia, prezentując przekrojowy repertuar ze wszystkich płyt. Transgresja promuje świeżo wydany i wyśmienicie przyjęty album „GOLIAT”. Lej mi Pół również jest chwilę po wypuszczeniu najnowszej płyty p.t. „Wędrowny Druciarz”. Jak podkreśla Marcin Koćmierowski, menager muzyczny związany z występującymi zespołami, miejsce na koncert wybrano nieprzypadkowo:

„Wrocław zawsze był dla nas niesłychanie przyjaznym miejscem. Publiczność pod sceną dokonuje cudów. Sam klub też umożliwia zorganizowanie koncertu na najwyższym poziomie – czego, oczywiście, nie zawahamy się wykorzystać. Z czystym sumieniem zapraszam każdego, bo będzie się działo!” 

Czy Wrocław ponownie okaże się gościnny dla Łydki i jej Przyjaciół? Przekonamy się, odwiedzając A2 w najbliższy piątek.