KAZIK STASZEWSKI & KWARTET PROFORMA

KIEDY26.09.2020
GDZIEGóralska 5, Wrocław

Kazik Staszewski & Kwartet ProForma zagrają we Wrocławiu!

wROCKfest.pl z przyjemnością zaprasza na kolejną odsłonę projektu KAZIK & KWARTET PROFORMA.
Koncert odbędzie się 26 września w Centrum Koncertowym A2 przy ul. Góralskiej 5. Dostępne będą bilety zarówno na miejsca siedzące jak i stojące przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych.
Po raz kolejny będzie możliwość zobaczyć i usłyszeć Kazika w projekcie, w którym ze znakomitymi muzykami gra od dłuższego czasu, sprawdza się i przyciąga tłumy fanów. Na program koncertu składają się piosenki Taty oraz kilka utworów Kazika rzadko, bądź też nigdy nie wykonywanych na żywo. Artyści przygotowali także niespodzianki dla publiczności – utwory z solowych płyt Kazika oraz klasyki punk rocka i piosenki autorskiej.
Jedyny pięcioosobowy Kwartet w Polsce, a być może na świecie, obecnie koncentruje się przede wszystkim na własnych piosenkach, jednak od samego początku działalności ma w repertuarze własne opracowania utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński oraz wszystkich piosenek Stanisława Staszewskiego. Zespół wykonuje też utwory Georgesa Brassensa oraz Nicka Cave`a i Toma Waitsa.
Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon, mandolina oraz różne instrumenty perkusyjne. W działalności autorskiej zespół tworzy muzykę do wierszy m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jacka Kaczmarskiego i Krzysztofa Gajdy.
W marcu 2012 Kwartet zaprosił Kazika Staszewskiego – wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Ten, również w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego złożonego z piosenek Taty oraz kilku piosenek Kazika rzadko bądź nigdy nie wykonywanych na żywo, kolejnymi koncertami w tym składzie, a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik & Kwartet ProForma.

Skład:
Kazik Staszewski – śpiew
Przemysław Lembicz –gitara, śpiew
Piotr Lembicz – gitary
Wojciech Strzelecki – kontrabas, gitara basowa, śpiew
Marcin Żmuda – instrument klawiszowe, śpiew
Marek Wawrzyniak – perkusja

26.09.20 godz.20.00 Centrum Koncertowe A2, ul. Góralska 5
KAZIK STASZEWSKI & KWARTET PROFORMA
miejsca stojące: 75 zł – I pula, 85 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące: 100 zł – I pula, 110 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w serwisach: https://www.eventim.pl/event/kazik-staszewski-kwartet-proforma-centrum-koncertowe-a2-13183966/, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, goingapp.pl
rezerwacje: [email protected]

Zbliżające się wydarzenia