KALEO

KIEDY06.12.2024
GDZIEGóralska 5, Wrocław
KALEO

Zespół KALEO ogłosił brytyjsko-europejską trasę koncertową „Payback Tour”, podczas której wystąpi jako headliner w różnych miejscach na kontynencie, w tym w ikonicznej OVO Arena Wembley w Londynie. Jesienne koncerty rozpoczną się 2 listopada w Sagres Campo Pequeno w Lizbonie, Portugalii, i potrwają do połowy grudnia. W trakcie nadchodzącej trasy koncertowej, Júníus Meyvant będzie występował jako support we wszystkich miastach, a Shane Smith and The Saints dołączą jako bezpośredni support podczas brytyjskiej części trasy. Więcej informacji na temat nadchodzącej trasy koncertowej KALEO, można znaleźć na stronie www.officialkaleo.com

KALEO świętowali niedawno 10. rocznicę powstania, dając wspaniały występ na żywo przed 250 największymi fanami w Parku Archeologicznym Koloseum w Rzymie, w cieniu słynnego na całym świecie amfiteatru. Tym występem KALEO dołączyli do grona Raya Charlesa, Steviego Wondera, Billy’ego Joela, The Cure, Eltona Johna i Paula McCartneya jako jedynych artystów, którzy kiedykolwiek zagrali koncert przed ikonicznym zabytkiem. Zaprezentowany przez VERTIGO LIVE, wiodącego producenta kinowych przeżyć na żywo, ten doniosły wieczór został uwieczniony na filmie i zostanie wydany jako KALEO: Viva Roma in the Shadow of the Colosseum jeszcze tego lata – obejrzyj oficjalny zwiastun TUTAJ 

O KALEO

Podobnie jak stabilizowanie statku na wzburzonym morzu, KALEO zręcznie poruszają się po ekstremach życia poprzez muzykę. Pochodzący z Reykjaviku zespół KALEO – JJ Julius Son [wokal, gitara, fortepian], Rubin Pollock [gitara prowadząca], Daniel Kristjansson [gitara basowa] i David Antonsson [perkusja] – znalazł się na światowej scenie dzięki platynowemu albumowi „A/B” z 2016 roku. Płyta stała się fenomenem dzięki podwójnie platynowemu singlowi #1 „Way Down We Go”, złotemu „All The Pretty Girls” i „No Good”, który zdobył nominację do nagrody GRAMMY® w kategorii „Najlepszy występ rockowy”. Podtrzymali tę dynamikę, wydając „Surface Sounds” [2021], który znalazł się w pierwszej szóstce listy AAA z utworami „I Want More” i „Break My Baby”.

Ich muzyka przeniknęła do popkultury i została wykorzystana w produkcjach Marvela jak „LOGAN” oraz serialach takich jak: „Grey’s Anatomy” i „Riverdale”. Ponadto, KALEO wyróżnili się występami w programach takich jak: „Late Night with Seth Meyers”, „Jimmy Kimmel Live!”, „The Late Show with Stephen Colbert”, „Good Morning America” i wielu innych. Wyprzedając trasy koncertowe na kilku kontynentach, zespół zyskał silną reputację – może występować na jednej scenie z The Rolling Stones lub porwać tłumy na festiwalach takich jak: Coachella, Lollapalooza, Bonnaroo i nie tylko.

Do tej pory grupa zgromadziła ponad 4 miliardy odtworzeń na całym świecie i zdobyła 60 międzynarodowych certyfikatów. Jak zawsze, zespół eksploruje szerokie spektrum dźwięków i emocji, co przejawia się w ich singlu „Lonely Cowboy” z 2024 roku, gdzie delikatne dźwięki gitary podkreślają filmowy liryzm. KALEO pierwotnie zaprezentowali ten utwór na wyprzedanym koncercie w The Grand Ole Opry w 2022 roku, a ostatnio wykonali go w spektakularny sposób w słynnym Koloseum w Rzymie. Muzycznie utwór składa hołd Ennio Morricone.

Zbliżające się wydarzenia