ue baner
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Igorrr + Amenra, Der Weg Einer Freiheit, Hangman’s Chair

30. marzec, czwartek 18:00

Kup Bilet

🇵🇱 Igorrr powróci do Polski w ramach trasy z Amenra, Der Weg Einer Freiheit oraz Hangman’s Chair.
🇬🇧 Igorrr will come back to Poland during their upcoming tour with Amenra, Der Weg Einer Freiheit and Hangman’s Chair.
🎸 𝗜𝗚𝗢𝗥𝗥𝗥 (Francja) alternative metal, experimental metal:
Komentarz pod jednym z utworów Igorrr na YouTubie sugeruje, że brzmienie projektu najlepiej określić jako “muzyka wypadająca z plecaka”. Jakkolwiek śmiesznie by to nie brzmiało, trudno o lepszą definicję tego, co w utworach robi Gautier Serre. W utworach tego francuskiego ekscentryka dzieje się dosłownie wszystko i aż boimy się myśleć, co siedzi w nieodgadnionych zakamarkach jego umysłu. Tutaj swoje miejsce mają breakcore i muzyka klasyczna. Metalcore i wstawki bliskie funkowi. Ekstrema i oceany łagodności. Igorrr to rzecz absolutnie nieprzewidywalna a przez to aż tak dobra, bo jak inaczej ma rozwijać się metal, jeśli nie poprzez ciągłe zmiany kierunków?
🎸 𝗔𝗠𝗘𝗡𝗥𝗔 (Belgia) sludge metal, post-metal:
Amenra już na wysokości debiutanckiego “Mass III” zaciekawiła spore grono poszukiwaczy skrajnych doznań w metalowym światku, a z każdą kolejną płytą tylko pogłębiała narosły już hype. W tym zespole gra dosłownie wszystko – zacząwszy od spajającej całe masy ludzi inicjatywie Church of Ra, a skończywszy oczywiście na muzyce. Muzyce tryskającej negatywnymi emocjami, muzyce zapewniającej przeżycia duchowe pozostające na lata. Ta mieszanka sludge i doom metalu, w której pojawiają się także post-metalowe czy post-hardcore’owe odniesienia ma wyjątkowo specyficzną funkcję. Na pewno do tego nie potańczycie, ale prawdopodobnie odnajdziecie elementy swojej duszy, o jakich nie mieliście pojęcia. Coś jak wizyta w kościele, ale z własnej woli i dużo ciekawsze. Brzmi jak cudowne doznanie? Pewnie, że tak!
🎸 𝗗𝗘𝗥 𝗪𝗘𝗚 𝗘𝗜𝗡𝗘𝗥 𝗙𝗥𝗘𝗜𝗛𝗘𝗜𝗧 (Niemcy) post-black metal:
Ich nazwę można dosłownie przetłumaczyć jako “droga wolności”, a czym jest black metal jeśli nie absolutną wolnością stylistyczną i poszukiwaniem coraz to nowych ścieżek? Der Weg einer Freiheit to jedni z liderów post-black metalu, czyli nurtu, który w jakiś sposób przestał być jedną z wiodących sił nowoczesnej ekstremy, ale wciąż ma wiele dobrego do zaoferowania. U niemieckiej załogi są to furiackie strzały, gdzie tremolo odnajduje wspólną ścieżkę z wpływami prog rocka czy nawet post-rocka. Idealny dowód na to, że metal cały czas żyje i bucha nowymi pomysłami.
🎸 𝗛𝗔𝗡𝗚𝗠𝗔𝗡’𝗦 𝗖𝗛𝗔𝗜𝗥 (Francja) doom metal, shoegaze:
Hangman’s Chair przez długi czas walczyli o zainteresowanie scenowiczów, a stopniowe oddalenie się od siermiężnego stoneru w stronę gotyckiego doom metalu podpartego shoegazem świetnie im w tym pomogło. Najlepszym tego dowodem tegoroczny “A Loner”, czyli najlepszy dowód na to, że Type O Negative i Slowdive spokojnie mogłyby mieć dziecko. To nie są łatwe numery, zwłaszcza biorąc pod uwagę teksty oscylujące w okolicach najmroczniejszych odmian depresji, ale ich moc, mnogość emocjonujących melodii i maksymalna szczerość są w stanie przyciągnąć każdego.
🎟 𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆 | 𝗧𝗶𝗰𝗸𝗲𝘁𝘀 *9 IX | 10:00*:
https://knockoutmusicstore.pl
(druki kolekcjonerskie | collector’s tickets)