Festiwal na Bogatości 30%: Bracia Figo Fagot | 04.10.2024 |Wrocław, Centrum Koncertowe A2

KIEDY04.10.2024
GDZIEGóralska 5, Wrocław
BILETYBilety od 130 zł
Bracia Figo Fagot

Bracia Figo Fagot, a także Cjalis oraz Figo i Samogony zapraszają na “Festiwal na bogatości 30%”, który już 4 października 2024 odbędzie się w Centrum Koncertowe A2 we Wrocławiu !
Wrocław, Centrum Koncertowe A2 , ul. Góralska 5


Niekwestionowani królowie pastiszu disco-polo powrócą do Wrocławia by rozkołysać publiczność brzmieniem syntezatorowych solówek, elektronicznych sampli z najgłębszych odmętów klimatu disco polo oraz prześmiewczych tekstów z celną i wyrazistą puentą.
Bracia Figo Fagot
Grupa została założona we wrześniu 2010 roku, na potrzeby serialu Kaliber 200 Volt, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. Tworzą go „Figo – Fabian Barłoś”, czyli Piotr Połać (wokal, teksty)oraz „Fagot – Szymon Filip Barłoś”, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty).
Bracia Figo Fagot mają na koncie sześć albumów studyjnych, spośród których pięć pokryło się złotem.
Już 4 października Centrum Koncertowe A2 rozgrzeje się do czerwoności dzięki Braciom Figo Fagot, prezentując plejadę swoich największych hitów, z „Bożenką”, „Ooooo kończy się już noc”, „Pisarzem miłości” i „Karolino (KOCHAM CIĘ)” na czele.
Cjalis
Cjalis jest piosenkarzem wykonującym utwory z gatunku electro punk. Odtwórcą roli i kompozytorem piosenek Cjalisa jest Bartosz Walaszek, a kreacja charyzmatycznej postaci została pierwotnie stworzona na potrzeby popularnego serialu Comedy Central „Blok Ekipa”, mającego wiele milionowych odtworzeń w internecie.
Artysta ma na swoim koncie takie hity, jak „Autodancing”, „Królowa Dzielni” czy „Ciuralla”. Piosenki Cjalisa biją rekordy popularności na portalu YouTube.
Figo i Samogony
Figo i Samogony to Piotr Połać, znany jako połowa duetu Bracia Figo Fagot, ale też muzyk kapel Speculum, Darmozjady i Proces. Z Samogonami współpracuje też Andrzej Izdebski, producent m. in. Ralpha Kamińskiego, Kazika Staszewskiego i Braci Figo Fagot. Zespół zadebiutował pod koniec października 2020 utworem „Nie zaufam nigdy już” (ponad milion wyświetleń), który pojawił się również na wydanym w 2020 roku albumie Braci Figo Fagot „Miliony internautów mogą się mylić”.

Bilety:
https://www.eventim.pl/event/bracia-figo-fagot-centrum-koncertowe-a2-18680905/
https://biletyna.pl/koncert/Bracia-Figo-Fagot/Festiwal-na-bogatosci/Wroclaw

Zbliżające się wydarzenia