BYŁ KIEDYŚ JAROCIN KSU, Róże Europy, Sztywny Pal Azji, Kobranocka i inni

KIEDY09.12.2023
GDZIEGóralska 5, Wrocław
KSU, Róże Europy, Sztywny Pal Azji, Kobranocka i inni
Był Kiedyś Jarocin – Wrocław
Zielone Żabki, Turbo, Róże Europy, Sztywny Pal Azji, Kobranocka, Proletaryat, Closterkeller, KSU, Gaga
Wrocław – 9.12.2023 – CK A2 ul. Góralska 5
Otwarcie Bram 16:00 Start 17:00
Bilety przedsprzedaż pierwsza pula 150 zł druga pula 180 zł w dniu koncertu 200 zł
Bilety do nabycia:
BILETY ELEKTRONICZNE:
Bilety z systemu Ticketmaster: https://www.ticketmaster.pl/event/27717(Przy zakupie biletów on-line nienaliczane są żadne dodatkowe opłaty manipulacyjne)
Sieć sklepów EMPIK i MEDIA MARKT w całej Polsce
Muzyczne ikony lat 80. i 90. na jednej, klubowej scenie. KSU, Róze Europy, Sztywny Pal Azji, Kobranocka, Proletaryat, Closterkeller, Gaga, Zielone Żabki, Turbo – to za sprawą ich wspólnego koncertu przywrócimy klimat tamtych lat i emocje towarzyszące kolejnym edycjom jarocińskiego festiwalu.
Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich hity śpiewane są do dziś. Niezorientowanym musimy przypomnieć, że w latach 80. i 90. nie było internetu, YouTube’a i telefonów komórkowych. Twórczość zespołów rozprzestrzeniała się za sprawą przegrywanych na Grundigach kaset i piosenek śpiewanych przy ognisku. W telewizji były dwa kanały, w których prezentowano jedynie 20 minut Wideoteki w tygodniu, a muzyczne nowości rozpowszechniał nieśmiertelny Marek Niedźwiecki w swoim programie w radiowej Trójce oraz „Rozgłośnia Harcerska”. To tyle historii, czas na wielki powrót do przeszłości!
Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, który później przyjął nazwę Festiwal Muzyków Rockowych, powstał w 1980 roku z inicjatywy Waltera Chełstowskiego i był największym wydarzeniem rockowym w całym bloku wschodnim. Formuła imprezy była połączeniem koncertów ówczesnych gwiazd z konkursowymi przesłuchaniami dla amatorów. Cenzura była bezradna wobec młodych, zbuntowanych artystów a Jarocin na zawsze stał się synonimem wolności i młodzieńczego buntu, a także enklawą wolnej myśli, zaangażowanej muzyki i niezapomnianego stylu.

Zbliżające się wydarzenia