Bracia Figo Fagot

KIEDY20.11.2020
GDZIEGóralska 5, Wrocław
BILETYBilety od 69 zł
Bracia Figo Fagot

14 listopada we Wrocławiu w Centrum Koncertowym A2 wystąpią Bracia Figo Fagot!

Zespół Bracia Figo Fagot powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu Kaliber 200 Volt, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. Tworzą go „Figo – Fabian Barłoś“, czyli Piotr Połać (wokal, teksty)  oraz „Fagot – Szymon Filip Barłoś“, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty).
21 maja 2012 roku nakładem S.P. Records ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana Na Bogatości.

Album zawierał utwory znane z serialu Kaliber 200 Volt w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Płyta jeszcze tydzień przed premierą znalazła się na pierwszym miejscu przedsprzedaży EMPIK.com w rankingu TOP 50. Singlem promującym wydawnictwo był utwór Bożenka, do którego teledysk obejrzało już ponad 20 milionów użytkowników kanału Youtube.

5 października 2013 na sklepowych półkach pojawił się drugi krążek kapeli, zatytułowany Eleganckie Chłopaki, na którym gościnnie wystąpił Czesław Mozil. Album, podobnie jak jego poprzednik, przypadł do gustu publiczości, która wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot.
Trzeci studyjny album braterskiego duetu, Discochłosta, wydany został jesienią 2014 roku. Krytycy nie pozostawili na nim suchej nitki, ale opinie fanów zespołu oraz atmosfera na koncertach świadczą o tym, że Bracia Figo Fagot jeszcze długo ze sceny nie zejdą.

W 2015 roku zespół nie próżnował i wydał kilka nowych singli –  Polska, Trzech króli, Lato i Morze czy Dziewczyna zawistna. Utwory te znalazły się na płycie Disco Polo, która została wydana jesienią 2016. Wszystkie cztery albumy formacji zyskały status złotej płyty.
8 października 2019 ukazał się najnowszy, piąty album formacji, zatytułowany „Bez popity i bez gumy”. Na krążku znalazły się takie hity, jak „Etyzer z kosmosu” czy „Harnaś z puchy”.

Bilety dostępne na:
https://ticketclub.pl/koncerty/bracia-figo-fagot-centrum-koncertowe-a2-wroclaw-1489/
https://www.biletomat.pl/koncerty/bracia-figo-fagot-wroclaw-10500/
https://www.ebilet.pl/muzyka/disco-polo/bracia-figo-fagot/
https://www.eventim.pl/event/bracia-figo-fagot-centrum-koncertowe-a2-13215689/

 

 

Zbliżające się wydarzenia