The Backbeat Beatles

26. czerwiec, piątek 19:00

W czerwcu 2020 roku minie dokładnie 50 lat i jeden miesiąc, od momentu wydania dwunastego, a zarazem ostatniego studyjnego albumu kapeli The Beatles – Let It Be. W związku z tym pod koniec miesiąca przywitamy po raz kolejny w Czechach brytyjski kwartet The Backbeat Beatles – lidera spośród zespołów grających oryginalne utwory Beatelsów.
W Polsce i na Słowacji odbędzie się tylko jeden koncert:
Słowacja/Bratislava Edison Park- 23.06.2020 – wtorek
Polska/Wrocław A2 Centrum Koncertowe – 26.06.2020 – piątek
Tym razem na koncertach kapeli pojawi się gość specjalny – Jesus, który wcieli się w postać Billy’ego Prestona – amerykańskiego pianisty/klawiszowca, który zwrócił na siebie uwagę dzięki współpracy z The Beatles, ale również z The Rolling Stones, czy Rayem Charlsem.

Zespół założył w 1994 roku muzyk, aktor i wokalista – Chris O’Neill, na podstawie sukcesu filmu Backbeat, w którym wystąpił w roli Georga Harrisona. Film otrzymał nagrodę Brytyjskiej akademii za najlepszą muzykę.
Backbeat Beatles pochodzi z Liverpoolu. Prezentacja utworów The Beatles jest identyczna z oryginałem, nie tylko dzięki muzyce, ale również ze względu na kostiumy i choreografie. Grupa gra koncerty w różnych arenach koncertowych i teatrach, nie tylko w rodzinnym kraju (włącznie z popularnym klubem Cavern w Liverpoolu, gdzie bilety na koncert zostały wyprzedane). W ciągu ostatnich 25 lat, kapela grała na całym świecie, a ich koncerty w Pekinie, Nowym Jorku, Paryżu, Moskwie, Dubaju, Hamburgu wypełniły całe sale koncertowe po brzegi. Backbeat Beatles grali u boku takich sław, jak np. Spandau Ballet, Shirley Bassey czy z Liverpoolską Orkiestrą Filharmoniczną. Występowali również w prestiżowych miejscach, m. in. The Sporting Club of Monaco, Gleneagles, St Andrews, The Belfry, The Grosvenor Hotel London i innych.

Podczas dwugodzinnego koncertu będzie można usłyszeć większość znanych hitów The Beatles. Energia, spontaniczność, kostiumy idące w parze z wysokim poziomem muzycznym, z całą pewnością usatysfakcjonują każdego fana Beatlesów.

W czerwcu 2020 roku w Polsce i na Słowacji zagra brytyjski kwartet The Backbeat Beatles, lider spośród zespołów, grających muzykę The Beatles. Zespół został założony w roku 1994 przez muzyka, aktora i wokalistę Chrisa O’Nilla, dzięki sukcesowi filmu o Beatlesach, w którym zagrał Georga Harrisona. Jedyny koncert na Słowacji odbędzie się w Bratislavie – 23.06.2020 (wtorek) w Edison Park, a w Polsce – 26.06.2020 (piątek) w A2 Centrum Koncertowe.