FISH – Trasa Weltschmerz / Vigil In a Wilderness Of Mirrors

14. październik, czwartek 18:00

Kup Bilet

Fish ponownie w Polsce! Jeden z najpopularniejszych i najbardziej charyzmatycznych wokalistów neoprogresywnego rocka, powróci aby promować swój nadchodzący album „Weltschmerz”. Fish zaprezentuje również utwory ze swojej pierwszej solowej płyty „Vigil In a Wilderness Of Mirrors”. Fish bilety na koncerty w Polsce już w sprzedaży.

Fish koncerty 2021

FISH – Trasa Weltschmerz / Vigil In a Wilderness Of Mirrors

Fish doskonale znany jest w Polsce zarówno z występów z Marillion, jak i ze swojej solowej działalności. To właśnie z Marillion nagrał takie kultowe już dla rocka progresywnego albumy, jak “Script For A Jester’s Tear”, “Fugazi”, “Misplaced Childhood” czy też “Clutching at Straws”. Po nagraniu tej ostatniej płyty Fish rozstał się z Marillion i poświęcił solowej karierze. Jako artysta solowy Fish porusza się w stylistyce współczesnego popu, tradycyjnej muzyki folk oraz oczywiście rocka, a przez słuchaczy Radia Planet Rock uznany został za jeden z najlepszych głosów w muzyce rockowej.

Jego debiutancki album – „Vigil In a Wilderness Of Mirrors” z 1990 roku – zostanie odegrany podczas nadchodzącej trasy. Fish nagrał łącznie 10 albumów solowych, które za każdym razem porywały fanów. Najnowszy studyjny album Fisha, “Weltschmerz”, o którym artysta już wcześniej wypowiadał się, że będzie „wyjątkowy na każdym poziomie”, ukaże się w maju 2020 roku i będzie ostatnim rozdziałem w muzycznej karierze Fisha.

Fish o albumie Weltschmerz

Fish komentuje: Mam nadzieję, że czekanie będzie tego warte. Zawsze mówiłem, że nie chcę wydawać albumu tylko dla samego